Костянтин Назаренко

правник, громадський діяч

Головна | RSS

22.05.2014 відбувся суд (м.Стрий) під головуванням судді Василя Мироновича Бораковського за позовом Савчина З.С. (власника квартири, яку він спершу відчужив, а потім в судовому порядку витребував її від відповідача) до інваліда 1-ї групи (без ноги, сліпий, 2 рази в тиждень змушений їздити на діаліз в сусіднє місто Дрогобич) Сафіяника Івана Михайловича, добросовісного набувача житла, про виселення з займаної ним квартири. Інтереси Сафіяника захищали представники: Назаренко Микола Костянтинович (магістр права) та Алєксєєв Михайло (керівник Правого сектору Стрийщини, голова антикорупційного комітету при районній раді). Суд у виселенні відмовив.

 


Суд по виселенню інваліда Сафіяника І.М. 22.05.14 __76379

 

Деталі справи:
25.09.2007 Сафіяник уклав договір купівлі квартири № 32 в будинку № 27 по вул. Б. Хмельницького з Патером М.Б. Цю квартиру він придбав попередньо продавши більшу (батьківську) квартиру, оскільки йому були необхідні гроші на важку операцію.Окрім того, ця квартира йому підходила за багатьма параметрами як інваліду (бризькість ждо зупинки, ринку, другий поверх тощо). Квартира на момент придбання знаходилася у жахливому стані, тож Сафіяник ще змушений був провести за власні кошти ремонт, значно її покращивши.
15.06.2011 рішенням Стрийського міськрайонного суду (суддя Бучківська В.Л.) цей договір (купівлі-продажу) було визнано недійсним, внаслідок недійсності ланцюжка попередніх договорів з передачі власності на спірну квартиру.
Спірна квартира була придбана Савчиним З.С. 06.02.1997 р. На той момент він перебуває в зареєстрованому шлюбі з гр. Савчин Н.О. 13.06.2002 подружжя Савчин розлучається. 15.09.2004 Савчин З.С. дарує спірну квартиру майбутній дружині Голодянці Г.І., з якою реєструє шлюб 05.10.2004. 03.05.2007 Голодянка дарує квартиру Патеру М.Б. Суд визнав, що Савчин не мав права дарувати квартиру Голодянці без згоди співвласника (його дружини) тому виніс рішення про недійсність договору дарування від 15.09.2004, наслідком чого стала недійсність всіх наступних передач права власності, у т.ч. договору купівлі між скаржником і Патером.

Савчин, вигравши даний суд, переоформив на себе заново права власності на квартиру та подав у суд позов про виселення добросовісного набувача, інваліда Сафіяника.


 

Пошук
Друзі сайту
СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0